Menu
Sepetim

Lider Kahve Blog RSS yayını

16 Mar Kahve Çekirdeğinin İncelenmesi
lider 0 424
KAHVE ÇEKİRDEĞİNİN İNCELENMESİ ; KAHVENİN ÖZELLİKLERİ ; Türk Kahvesi ; 1. Dünyanın en eski kahve pişirme yöntemidir. 2. Köpük, kahve ve telveden oluşur. 3. Yumuşak ve kadifemsi köpüğü sayesinde damakta en uzun süre tadını devam ettiren kahve türü..
16 Mar Kahve ve Edebiyat
lider 0 589
SON BİR KAHVE Seninle son bir kahve içmek isteyip istemediğimi bile bilmiyorum oysa... İçimde bir kadın öldü bu gece, içimde bir çocuk öldü... Sözcükler kanıyor ve kanayan her sözcük aramıza akıyor... Görüyorum ki sadece kanamış sözcükler var aramı..
16 Mar Osmanlı Dibek Kahvesi
lider 0 609
Sizde benim gibi kahve tutkunuysanız sanırım sizin içinde Türk kahvesinin yeri ayrıdır.Bizim kültürümüzde neleri simgeler,misafirperverlik göstergesi,sohbetin en keyifli parçası,yorgunluğu alan mucize bir içecek:)Şimdi asıl konu bizim izmir'deki dibe..
16 Mar Yeşil Çekirdekten Kahvenin Kavrulması
lider 0 709
KAHVE’NİN KAVRULMA SANATI ; Kahve üretim sürecinde en kısa süren ancak en önemli ve en dikkat gerektiren aşama kavurmadır. Bu işlem büyük bir sorumluluk gerektirir. Çünkü bir anlık dikkatsizlik zaman ve para kaybına yol açarak tarladan üretime yüzle..
16 Mar Kahve Terimleri
lider 0 578
SATIN ALMA İŞLEMİ ; Türk kahvesi, espresso, filtre kahve... Çeşidi ne olursa olsun kaliteli bir kahve üretebilmek için kahve kavurucu firmaların, yeşil çekirdek numunelerini tadım testinden geçirdikten sonra kriterlerine uygun olanları seçerek satın..
16 Mar Kahve Falı Şekillerinden Yorumlar
lider 0 380
Acaba Kahve Falında Hangi Şekiller Neyi İşaret Ediyor ? 1. Kısa düz, yatay çizgi;Bu işaret size yük ve eşya geleceğini haber verir.2. Üçgen; Bir hediye gönderileceğine işarettir. Elinize kolayca geçecek parayı da haber verebilir.3. Daire ;Şansınızın..
16 Mar Türkler ve Türk Kahvesi
0 536
Türkler için kahve içmek bambaşka bir keyiftir.Beraberinde getirdiği dostluk, sevgi ve paylaşım için bir fincan kahveye büyük anlamlar yüklenir. "Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır" sözü bunu en iyi şekilde vurgular. Kahve içmek Türk halkı iç..
16 Mar Türk Kahvesi
lider 0 366
TANIM ; Türk Kahvesi, Türkler tarafından keşfedilen kahve hazırlama ve pişirme metodunun adıdır. Özel bir tadı, köpüğü, kokusu, pişirilişi, ikramı... kısacası, kendine özgü bir kimliği ve geleneği vardır. Önceleri Arap Yarımadası'nda kahve meyvesin..
16 Mar Makina İle Türk Kahvesinin Hazırlanışı
lider 0 372
TÜRK KAHVESİ İLE İLGİLİ SİZ KAHVE SEVERLERİMİZE FAYDALI BİLGİLER ; 1. Daima temiz içme suyu kullanın. Musluk suları içerdikleri klor gibi kimyasallar nedeniyle kahve tadını olumsuz yönde etkiler.2. Daima yüksek kaliteli, taze kavrulmuş ve taze olara..
16 Mar Tarladaki Üretim
lider 0 381
TOPLAMA ; Kahve plantasyonlarının yer aldığı 75'ten fazla ülkede, elde edilen mahsuller kavurucu firmalara ulaştırılana kadar büyük bir emek sarf edilir. Bütün bir yıl süren bu çalışmalar, olgunlaşan kahve meyvelerinin ağaçtan toplanması ve meyveleri..
16 Mar Müzik Ve Kahve
lider 0 382
MÜZİK VE KAHVE ; Antonio Vivaldi ve Carlo Goldoni gibi önemli müzisyenler de kahveden etkilenmiş, keman için "La Bottega del Caffe" adlı bir eser yazmışlardır. Ancak kahveden en çok etkilenen müzisyen J.S. Bach'tır. Bu büyük müzisyen, kahve aşkını ü..
16 Mar Kahve'nin Yolculuğu 3
lider 0 370
KAHVE LONDRADA ; Hollanda'nın kahve macerası diğer Avrupa ülkelerinden oldukça farklıdır. Çünkü Hollanda, tüketimden çok ticari amaçla yıllar boyu kahve ile ilişkisini sürdürmüştür. İlk kahve ülkeye 17. yüzyılda Yemen'den ulaştı. Ve buradan Holland..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 19 (2 Sayfa)
Notification Module
This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices or special promotions, etc.